Implanty warg

Implanty warg

Miło nam poinformować Państwa, że od 15.01.2010 roku rozpoczyna z nami współpracę dr Aleksandra Janickachirurg szczękowy, zajmująca się wszczepianiem implantów warg. Pani doktor będzie przyjmowała w piątki, na Wałbrzyskiej, od 16:00 do 18:00 w gabinecie 43.

Zabiegi operacyjne – wszczepienie implantu będą odbywały się w Oddziale Dziennym, w soboty od godz. 10:00. Czas zabiegu 30 min. Zabieg w znieczuleniu miejscowym.

 

Doktor Aleksandra Janicka

Doktor Aleksandra Janicka jest ambasadorem marki PermaLip w Polsce i w Niemczech. Jest specjalistą chirurgii twarzowo-szczękowej.

Powiększanie ust za pomocą implantów PermaLip

Jest to bezpieczny i trwały sposób powiększania ust polegający na wszczepieniu silikonowych implantów PermaLip.

 PermaLip jest opatentowanym przez amerykańską firmę SurgiSil produktem, poddanym licznym badaniom klinicznym.

Implanty te są wykonane z miękkiego, litego silikonu (materiału znanego i stosowanego w medycynie od dawna), z zastosowaniem specjalnej techniki produkcji. Mają one naturalny kształt i nieporowatą, gładką powierzchnię. Nie mogą one pęknąć i nie ma niebezpieczeństwa „wylania się" zawartości, bo nie zawierają w sobie płynu. Choć jest to rozwiązanie trwałe, to w każdej chwili implant może być usunięty, na życzenie pacjenta, albo zamieniony na większy lub mniejszy.

Zabieg przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym i zajmuje około 30 minut. Polega on na wprowadzeniu w wargę górną i/lub dolną odpowiednio ukształtowanego, sterylnego, silikonowego implantu poprzez małe nacięcia (4-5 mm) w kącikach ust. Miejsca te zaszywa się potem wchłanialnymi nićmi. Dla uzyskania oczekiwanych przez pacjenta rezultatów, implanty PermaLip są dostępne w różnych rozmiarach. Wielkość implantów dobiera lekarz po rozmowie z pacjentem. Pacjent może następnego dnia po zabiegu wykonywać codzienne czynności. Wszczepienie implantów może być łączone z innymi zabiegami np. z liftingiem wargi górnej.

Z reguły leczenie przebiega bez komplikacji. Czasami jednak, mimo prawidłowo przeprowadzonej operacji występują objawy niepożądane, w trakcie lub po zabiegu. Należą do nich: zasinienia i krwiaki, które zwykle goją się w ciągu 1-2 tygodni, niesymetryczne ułożenie implantu w wardze, które wymaga korekty, zaburzenia gojenia po zabiegu, które w skrajnym przypadku może wymagać usunięcia implantu.

Wstecz