Bezpłatna cytologia w ramach POZ

Data publikacji: 17.11.2021
Miło nam jest poinformować, że od grudnia uruchamiamy możliwość bezpłatnej cytologii dla Pacjentek w wieku 25 – 59 lat, które złożyły deklarację do położnej POZ w Centrum Medycznym Damiana Piaseczno lub w placówce Przy Bażantarni.

Centrum Medyczne Damiana przystępuje do programu profilaktyki raka szyjki macicy, dzięki której możesz bezpłatnie wykonać badanie cytologiczne w Centrum Medycznym Damiana Przy Bażantarni oraz w naszej placówce w Piasecznie.


Kto może skorzystać?

Z bezpłatnej cytologii będą mogły skorzystać Pacjentki w wieku od 25 do 59 lat, które złożyły deklaracje do położnej w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej w placówce Centrum Medycznego Damiana Piaseczno lub Przy Bażantarni.

Badanie wykonywane będzie bezpłatnie w ramach programu profilaktycznego NFZ i można z niego skorzystać raz na 3 lata.

Gdzie będzie można wykonać badanie?

Badanie cytologiczne wykonasz:

  • Centrum Medyczne Damiana ul. Przy Bażantarni 8b,
  • Centrum Medyczne Damiana ul. Puławska 42b

Nie musisz mieć skierowania na cytologię. Aby skorzystać z badania, zapisz się telefonicznie lub w bezpośrednio w rejestracji Centrum Medycznego Damiana.

  ZADZWOŃ 22 566 22 22


Kiedy należy wykonać badanie?

Badanie jest zalecane dla każdej kobiety, która rozpoczęła współżycie seksualne. Jeśli Pacjentka nie miała kontaktów seksualnych, pierwszą cytologię należy wykonać w wieku 25 lat. Badanie cytologiczne jest zalecane raz na 3 lata, ale w niektórych przypadkach wskazane jest wykonywanie co roku. 

Dowiedz się więcej o badaniu cytologicznym.

Data dodania 17.11.2021
Data ostatniej aktualizacji 20.04.2023