Fizjoterapia uroginekologiczna w Centrum Rehabilitacji Cybernetyki 7b

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.06 wznawiamy zapisy na fizjoterapię uroginekologiczną świadczoną przez mgr Agnieszkę Cedrowską.
Fizjoterapia uroginekologiczna

Zapraszamy serdecznie na fizjoterapię uroginekologiczną (terapię mięśni dna miednicy) realizowaną przez mgr fizjoterapii Agnieszkę Cedrowską do Centrum Rehabilitacji przy ul. Cybernetyki 7b (wcześniej usługa była świadczona w Centrum Medycznym przy ul. Wałbrzyskiej 46).

Terapia mięśni dna miednicy jest dedykowana kobietom w każdym wieku, które zmagają się ze skutkami zaburzeń prawidłowego funkcjonowania mięśni przepony miednicy.

Konsultacja pierwszorazowa, która trwa 45 minut, obejmuje wywiad, edukację pacjentki (budowa anatomiczna, położenie i funkcja mięśni dna miednicy, nawyki toaletowe i ergonomia w dniu codziennym, dzienniczek mikcji), naukę prawidłowego napinania i rozluźniania mięśni dna miednicy (ćwiczenia/zalecenia do domu).

Natomiast konsultacja kolejna (trwająca 30 minut) skupia się już na terapii, która w zależności od problemu pacjentki będzie bardziej zorientowana na pracę manualną (techniki osteopatyczne i techniki terapii manualnej przy pacjentkach bólowych, ze zwiększonym napięciem mięśni dna miednicy) lub na ćwiczenia w niewydolności dna miednicy. Może odbyć się również badanie per rectum/pervaginam. Istnieje możliwość zastosowania kinezjotapingu dla podtrzymania efektu terapii i przedłużenia działań fizjoterapeuty. Będzie wtedy to usługa za dodatkową opłatą po zakończeniu konsultacji. Ćwiczenia nie obejmują elektrostymulacji!

Zatem zapraszamy serdecznie pacjentki od dnia 17.06 w środy od 11.00 do 14.00 oraz w piątki od 16.00 do 19.00 do Centrum Rehabilitacji przy ul. Cybernetyki 7b.

Więcej informacji o terapii mięśni dna miednicy znajdziecie Państwo tutaj.

Zapisy pod numerem 22 566 22 22 lub w naszym sklepie.

Data dodania 09.06.2020
Data ostatniej aktualizacji 24.06.2020