Inhalator AMSA - metoda działania
Działanie inhalatora AMSA opiera się na wytwarzaniu wibroaerozolu przy krótkotrwałym nadciśnieniu, które podczas przełykania umożliwia wtłoczenie wibroaerozolu z lekiem do zatok i ucha środkowego poprzez trąbkę Eustachiusza, nawet przez otwory o ograniczonej drożności.
Dzięki temu, otwierają się nieprzepuszczalne wcześniej ujścia zatok, a drożność potrzebna do drenażu i wentylacji zatok jest przywracana.
Kiedy stosować inhalacje AMSA?
Inhalator AMSA umożliwia podawanie leków przeciwzapalnych, przeciwobrzękowych (sterydów), leków mukolitycznych, leków przeciwalergicznych oraz antybiotyków.
Badania wykazują, że inhalacje z użyciem inhalatora AMSA są 100 razy skuteczniejsze, niż w przypadku aerozolu wytwarzanego zwykłymi metodami.
Stosowanie inhalatora AMSA wskazane jest w przypadku chorób takich jak:
- schorzenia górnych dróg oddechowych (np. ostre zapalenie krtani);
- wysiękowe zapalenie ucha;
- choroby ucha środkowego;
- choroby zatok przynosowych;
- dysfunkcje trąbki słuchowej;
- szumy uszne
- i inne.
Przeciwwskazania
Inhalacje AMSA nie powinny być stosowane w przypadku:
- dzieci poniżej 4 roku życia;
- pacjentów cierpiących na zespół ziejącej trąbki słuchowej;
- pacjentów z rozszczepem podniebienia.
Inhalacja AMSA - przebieg
Jak przebiega podanie leku za pomocą inhalatora AMSA? Końcówką nosową podłączoną do nebulizatora szczelnie zamyka się nos chorego. Następnie, gdy na urządzeniu zaświeci się lampka Pacjent przełyka ślinę, i w tym momencie inhalator pod ciśnieniem wtłacza aerozol do ucha wewnętrznego i zatok Pacjenta.
Inhalacje AMSA są bezbolesne - Pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort, jak w przypadku przytkania uszu w samolocie.
Gdzie można wykonać inhalację AMSA w Warszawie?
Usługa będzie dostępna wkrótce w Centrum Medycznym Wałbrzyska w Warszawie. Zadzwoń i dowiedz się więcej!
ZADZWOŃ |