Szanowni Pacjenci,
Ze względu na utrzymującą się pandemię koronawirusa, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dla bezpieczeństwa Pacjentów oraz personelu Centrum Medycznego Damiana we wszystkich Centrach Damiana obowiązuje:
- Kontrola temperatury ciała
- Prawidłowe noszenie maseczki twarzowej (od 6 r.ż.)
W trosce o nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo zwracamy się z prośbą o noszenie na terenie naszych Centrów maseczek chirurgicznych, a nie materiałowych, gdyż są bardziej skuteczne w ochronie przed COVID-19. Dziękujemy za Państwa zrozumienie. - Dezynfekcja rąk
- Ankieta triażowa
W przypadku podejrzenia koronawirusa pacjent jest izolowany i stosowane są procedury związane z ryzykiem zakażenia.
Postępowanie może się nieznacznie różnić w poszczególnych Centrach ze względu na specyfikę.
Pacjenci z infekcją Górnych Dróg Oddechowych mają zapewnione telekonsultacje.
Dla Państwa bezpieczeństwa oferujemy również telekonsultacje w wielu specjalizacjach.
Jednocześnie przypominamy, że swobodne wejścia osób towarzyszących są ograniczone. W celu zachowania właściwej odległości zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, do placówki - oprócz Pacjentów - mogą wejść jedynie opiekunowie osób: niepełnosprawnych, osób starszych z trudnościami w przemieszczaniu się i komunikacji, nieletnich pacjentów (z 1 Pacjentem może wejść tylko 1 opiekun).
Ponadto prosimy o sprawdzanie na bieżąco zmian w funkcjonowaniu placówek na stronie Tymczasowe zmiany w placówkach.
Przypominamy także o tym, że badania genetyczne w kierunku SARS-CoV-2 wykonujemy jedynie w placówce przy ul. Nowolipie 18. Więcej informacji na stronie Punkt Pobrań Nowolipie 18.