Rehabilitacja po COVID-19

Data publikacji: 07.12.2020
Zespół objawów po przebyciu COVID-19 może utrzymywać się jeszcze długo po ustaniu zakażenia. Nie należy ich ignorować. Jeśli obserwujesz u siebie pokasływanie, chroniczne zmęczenie lub duszności, skorzystaj z rehabilitacji krążeniowo-oddechowej.
Rehabilitacja po COVID-19

Przeszedłeś COVID-19?

Nadal pojawiają się duszności i trudności w nabieraniu powietrza?

Wróć do formy sprzed choroby

- skorzystaj z rehabilitacji oddechowo-krążeniowej

 

Ból głowy, duszności i wyczerpanie, pokasływanie i chroniczne zmęczenie to tylko jedne z objawów postcovidowych.

Niektórzy Pacjenci odczuwają dolegliwości po infekcji miesiącami. W ostatnim czasie zgłaszają się do nas Pacjenci, którzy wyzdrowieli po zakażeniu koronawirusem, ale doskwierają im dolegliwości, których przed COVID-19 u siebie nie obserwowali. W takiej sytuacji nie należy czekać aż objawy same przejdą. Przede wszystkim należy zgłosić się do fizjoterapeuty i/lub lekarza, który po sprawdzeniu stanu zdrowia wskaże rehabilitację oddechowo-krążeniową, której znaczenie w procesie rekonwalescencji jest bardzo duże.

Rehabilitacja oddechowo-krążeniowa u Pacjentów, którzy przeszli COVID-19 ma szerokie zastosowane. Jest ona użyteczna na każdym poziomie zaawansowania chorób układu oddechowego - od tych odwracalnych do przewlekłych - i stanowi cenne uzupełnienie leczenia podstawowego. Rehabilitacja oddechowa po przebytym zakażeniu koronawirusem znacząco przyśpiesza powrót do zdrowia tych pacjentów, u których to możliwe, oraz wspomaga utrzymanie na dobrym poziomie wydolnościowym układu oddechowego pacjentów z chorobami przewlekłymi układu krążeniowo-oddechowego.

Program rehabilitacji oddechowej po przebytym zakażeniu koronawirusem jest dopasowany do każdej osoby indywidualnie. Jedną z zasad rehabilitacji oddechowej jest kompleksowość polegająca na połączeniu ćwiczeń oddechowych, treningu fizycznego oraz masażu.

Poznaj szczegóły rehabilitacji krążeniowo-oddechowej po COVID-19.

Data dodania 07.12.2020
Data ostatniej aktualizacji 15.12.2021