Zabieg wazektomii w Centrum Medycznym Kolejowa

Data publikacji: 19.01.2023 ,Data aktualizacji: 17.05.2023
Czas czytania: 2 minuty
Szanowni Pacjenci! Informujemy, że w Centrum Medycznym Kolejowa wykonywana jest wazektomia - zabieg prowadzący do odwracalnej niepłodności mężczyzn. Zapraszamy do zapisów!

Zabieg wazektomii bez skalpela to nowoczesna metoda antykoncepcji dla mężczyzn. Polega na trwałym zamknięciu przepływu plemników przez nasieniowody do ejakulatu, bez wpływu na jego ilość i konsystencję, poprzez zaciśnięcie i przecięcie nasieniowodu za pomocą specjalnego klipu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla Pacjenta.

W przeciwieństwie do tradycyjnej wazektomii, która wymaga nacięcia skóry, ta metoda jest mniej inwazyjna i wiąże się z mniejszym ryzykiem powikłań. Pacjent może wrócić do normalnych aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu.


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wazektomii w Centrum Medycznym Kolejowa? 

Skontaktuj się z nami:
(Pole wymagane)
(Pole opcjonalne)
(Pole wymagane)
(Pole opcjonalne)
(Pole opcjonalne)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Centrum Medyczne Damiana Holding Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 46, 02-739 Warszawa oraz podmiotów Medicover Polska, informacji handlowo-marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i tzw. automatycznych systemów wywołujących w formie wiadomości elektronicznych (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe, powiadomienia push)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Centrum Medyczne Damiana Holding Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 46, 02-739 Warszawa oraz podmiotów Medicover Polska, informacji handlowo-marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i tzw. automatycznych systemów wywołujących w formie połączenia głosowego (rozmowa telefoniczna, komunikaty głosowe IVR)


  Uwaga! Formularz kontaktowy nie służy do udzielania porad medycznych.


  Decyzja o poddaniu się wazektomii jest osobistą i powinna być podjęta przez mężczyznę po przemyśleniu i konsultacji z partnerką lub lekarzem. Zabieg ten jest odpowiedni dla mężczyzn, którzy nie planują mieć dzieci w przyszłości i szukają trwałej metody antykoncepcji.

  Po wazektomii nie zmienia się fizjologia współżycia - wielu Pacjentów zgłasza nawet poprawę jego jakości ze względu na brak stresu związanego z antykoncepcją i możliwość bardziej spontanicznego życia seksualnego. 

  Zabieg jest uważany za odwracalną metodę antykoncepcji mężczyzn, ale procedura przywrócenia płodności nie zawsze może być w pełni skuteczna, dlatego wazektomię powinni wykonać jedynie mężczyźni nie planujący już potomstwa. 

   

  Ile kosztuje i gdzie zrobić wazektomię w Warszawie? 

  Cena wazektomii to 2500 zł.* Zabieg wykonuje lek. Paweł PudełkoCentrum Medycznym Kolejowa. Serdecznie zapraszamy do zapisów! 

  KUP ONLINE


  Przedstawiona cena ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

   

  Wazektomia - najczęściej zadawane pytania

  Czy wazektomia jest odwracalna?

  Lek. Paweł Pudełko: Tak, wazektomia jest potencjalnie odwracalna, ale jest to zabieg bardziej skomplikowany i kosztochłonny. Rewazektomia nie udaje się u wszystkich Pacjentów.


  Na czym polega odwrócenie wazektomii?

  Lek. Paweł Pudełko: Odwrócenie wazektomii (rewazektomia) polega na mikrochirurgicznym zabiegu przywrócenia ciągłości dróg transportu plemników.


  Czy zabieg wazektomii jest bolesny?

  Lek. Paweł Pudełko: Wazektomia wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, które powoduje zniesienie bólu na czas zabiegu z zachowaniem czucia dotyku. Pacjenci mogą odczuwać krótkotrwałe rozpieranie w momencie podawania znieczulenia a czasami również uczucie ciągnięcia w okolicy jądra lub pachwiny.


  Czy wazektomia obniża popęd seksualny?

  Lek. Paweł Pudełko: Zabieg nie wpływa na popęd seksualny ani produkcję testosteronu przez jądra.


  Czy wazektomia powoduje brak wytrysku?

  Lek. Paweł Pudełko: Wazektomia nie wpływa na odczuwanie orgazmu i nie zmniejsza istotnie objętości ejakulatu (plemniki stanowią objętościowo niewielki jego odsetek). Efektem zabiegu nie jest brak wytrysku.


  Czy wazektomia jest droga?

  Lek. Paweł Pudełko: W porównaniu z innymi metodami antykoncepcyjnymi, z uwagi na jednorazowy wydatek, wazektomia wydaje się niedrogą metodą antykoncepcyjną.

  konsultacja merytoryczna Lek. Paweł Pudełko
  Data dodania 19.01.2023
  Data ostatniej aktualizacji 24.08.2023