Videofiberoskopia Warszawa

Data publikacji: 16.04.2019

Videofiberoskopia (videoendoskopia nosa, gardła, krtani) to nowoczesne badanie laryngologiczne, które pozwala na ocenę struktur nosogardła, gardła dolnego oraz krtani. Wykonywane jest również do oceny migdałka gardłowego u dzieci. Badanie przeprowadzane jest wyłącznie na podstawie skierowania.

Gdzie zrobić videoendoskopię w Warszawie za korzystną cenę? Zapraszamy do Centrum Medycznego Damiana!

 

Spis treści:


Na czym polega videofiberoskopia w Warszawie?

Videoiberoskopia w Warszawie realizowana w Centrum Medycznym Damiana to badanie całkowicie nieinwazyjne. Polega na wprowadzeniu videofiberoskopu do światła narządu, dzięki czemu możliwe jest oglądanie jego wnętrza.

Specjalna budowa aparatury (cienki i giętki aparat połączony z kamerą dającą najwyższą jakość obrazu) umożliwia dotarcie do trudno dostępnych struktur – miejsc niewidocznych w standardowym badaniu laryngologicznym.

Całość badania trwa kilka minut, nie wymagane jest stosowanie znieczulenia, gdyż fiberoskopia przebiega bezboleśnie. Badany obszar widoczny jest na monitorze, a nagranie zostaje przekazane pacjentowi na płycie.


Jak się przygotować do videoendoskopii laryngologicznej

Videoendoskopia nosa, krtani, gardła w Warszawie wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy pozostawać na czczo – ostatni posiłek można spożyć najpóźniej na 2 godziny przed badaniem. Wyjątek stanowi fiberoskopia u dzieci – mali pacjenci nie muszą być na czczo.


Kto powinnien poddać się badaniu?

Fiberoskopia w Warszawie realizowana w Centrum Medycznym Damiana to badanie, które pozwala wykluczyć lub rozpoznać wiele schorzeń laryngologicznych.

Wskazania do badania

  • Diagnostyka krwawień z nosa;
  • Diagnostyka i ocena skuteczności leczenia zatok przynosowych;
  • Diagnostyka przewlekłych nieżytów nosa;
  • Diagnostyka chrapania u dzieci i dorosłych.

Przeciwwskazania do badania

Fiberoskopia jest badaniem, do którego nie istnieją żadne przeciwwskazania. Jednakże nie powinno się jej wykonywać przy infekcji górnych dróg oddechowych, gdyż kaszel uniemożliwia wprowadzenie urządzenia do krtani.


Cena videofiberoskopii

Cena videofiberoskopii w Centrum Medycznym Damiana w Warszawie kształtuje się od 370 zł.* Badanie można wykonać w placówce przy ul. Wałbrzyskiej 46.

KUP ONLINE

*Przedstawiona cena ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.