Koronawirus Turcja: obostrzenia dla podróżujących

Data publikacji: 14.05.2021
Turcja Koronawirus - obostrzenia dla podróżujących

Kiedy na podróżujących jest nakładana kwarantanna? Jakie badanie na koronawirusa jest uznawane w Turcji? Przeczytaj o obostrzeniach dla podróżnych obowiązujące w tym kraju.


Spis treści:


Informacje dla podróżujących do Turcji - COVID-19

Wyjazdy zagraniczne w czasach koronawirusa wiążą się z licznymi obostrzeniami. Lista aktualnie obowiązujących zapisów jest stale aktualizowana i udostępniana na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Stanowi obszerne źródło wiedzy, ponieważ dzięki niej uzyskać można informacje obowiązujące w różnych państwach na całym świecie.


Jakie badania zrobić przed wyjazdem?

W związku z pandemią SARS-CoV-2 wiele krajów wprowadziło obowiązkowe badania, które muszą wykonać osoby podróżujące. Turcja jest krajem, który nie zamknął swoich granic przed obcokrajowcami. Osoby przyjeżdżające do Turcji mają obowiązek wykonania testu na koronawirusa. Aby wjechać na terytorium Turcji należy posiadać negatywny wynik testu PCR, który jest jedynym dopuszczalnym i uznawanym badaniem przez władze tureckie. Badanie należy wykonać w ciągu 72 godzin poprzedzających przybycie do Turcji.

Przed wyjazdem należy sprawdzić aktualne obostrzenia, szczególnie, że Turcja jest krajem, który bardzo restrykcyjnie przestrzega wprowadzonych zasad. Osoby planujące przekroczenie granicy drogą lotniczą muszą mieć świadomość, że brak wyniku testu na koronawirusa spowoduje, że nie będą mogły wejść na pokład samolotu.

Wśród obowiązków osób podróżujących wymienić należy wypełnienie odpowiedniego formularza, który dostępny jest na stronie Ministerstwa Zdrowia Republiki Turcji. Obowiązku tego należy przestrzegać, aby nie narazić się na kłopoty z tureckimi władzami oraz określone przepisami prawa karami administracyjnymi. Formularz wypełnić należy w ciągu 72 godzin przed przyjazdem, a wydrukowany (w wersji papierowej lub elektronicznej) formularz należy okazać podczas kontroli granicznej.

Test RT-PCR

Cena od 300 zł

KUP ONLINE

Kwarantanna po przyjeździe do Turcji

Turcja bardzo restrykcyjnie podchodzi do posiadania przez podróżnych negatywnego wyniku badania na koronawirusa, dlatego wykonanie testu i jego wynik jest jednym z elementów, który jest weryfikowany podczas odprawy na lotnisku. W przypadku przekraczania granicy drogą lądową, osoby nie posiadające wyniku badania zostają automatycznie skierowane na kwarantannę, która odbędzie się w planowanym miejscu zamieszkania na terytorium Republiki Turcji.


Obostrzenia w Turcji związane z COVID-19

Przed wyjazdem należy sprawdzić aktualne obostrzenia i ściśle przestrzegać ich. Turcja bardzo dużo uwagi przywiązuje do przestrzegania wprowadzonych restrykcji, dlatego należy znać wszystkie obowiązujące zasady. Wszelkich informacji szukać należy na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zanim wyjedziesz do Turcji, zapoznaj się z aktualnymi informacjami dla podróżnych. 


Sprawdź obostrzenia dla podróżujących w innych krajach:

Koronawiurs Hiszpania | Koronawirus Włochy | Koronawirus Grecja | Koronawirus Chorwacja | Koronawirus Tunezja | Koronawirus Bułgaria