Koronawirus Włochy: obostrzenia dla podróżujących

Data publikacji: 14.05.2021
Włochy Koronawirus - obostrzenia dla podróżujących

Koronawirus Włochy - czy test zwalnia z kwarantanny? Jakie badania należy wykonać? Jakie są obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa we Włoszech? Przeczytaj wskazówki przygotowane przez naszych ekspertów.

 

Spis treści:


Koronawirus Włochy - ważne informacje dla podróżujących 

Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w miarę możliwości należy powstrzymać się od wyjazdów poza granice Polski. Jeśli jednak nie jest to możliwe, to przed wyjazdem należy zapoznać się z najnowszymi informacjami dotyczącymi obowiązujących ograniczeń.


Badania przed wyjazdem do Włoch

Wyjeżdżając do Włoch każdy podróżny, który ukończył 2 rok życia zobowiązany jest do tego, aby wykonać test na koronawirusa. We Włoszech honorowane są wyniki testów PCR oraz antygenowych, które wykonywane są w oparciu o próbkę wymazu. W wytycznych zapisano, że badanie powinno zostać wykonane nie wcześniej niż 48 godzin przed planowanym wjazdem na teren kraju.

Wyjazd do Włoch poza badaniem wiąże się także z koniecznością wypełnienia obowiązkowego oświadczenia oraz zgłoszeniem do przychodni, zgodnie z rejonizacją ustaloną ze względu na adres pobytu na terytorium Włoch.

Test RT-PCR

Cena od 300 zł

KUP ONLINE

Test antygenowy

Cena od 100 zł

KUP ONLINE

Kwarantanna graniczna we Włoszech

We Włoszech, mimo że każda osoba zobowiązana jest do posiadania negatywnego wyniku na obecność koronawirusa, wprowadzono obowiązek poddania się kwarantannie. Jej okres wynosi 5 dni, a po ich upływie konieczne jest powtórzenie wymazu. Jeżeli ten drugi wynik również będzie negatywny, to osoba zwalniana jest z dalszej kwarantanny.

 

Sprawdź równiez najważniejsze informacje o koronawirusie w głównych miastach Polski:


Obostrzenia obowiązujące na terytorium Włoch

Trudna sytuacja epidemiczna sprawiła, że Włochy zmuszone zostały do wprowadzenia licznych restrykcji. Jedną z nich jest podział kraju na 4 strefy. W zależności od liczby zachorowań regiony mogą zostać zaklasyfikowane do białej, żółtej pomarańczowej lub czerwonej strefy. W każdej z nich obowiązują inne ograniczenia i wytyczne, uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Należy pamiętać, że na obszary, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza nie można swobodnie wjeżdżać bez konkretnej przyczyny. Katalog dopuszczonych możliwości obejmuje sytuacje, takie jak np. konieczność dojazdu do pracy, nie zezwala natomiast na przemieszczanie związane z turystyką. Warto zwrócić uwagę także na lokalne obostrzenia, wprowadzone na szczeblu lokalnym, w wybranych gminach lub prowincjach.

Zanim wyjedziesz do Włoch, zapoznaj się z aktualnymi informacjami dla podróżnych.

 

Sprawdź obostrzenia dla podróżujących w innych krajach:

Koronawiurs Hiszpania | Koronawirus Grecja | Koronawirus Chorwacja | Koronawiurs Turcja | Koronawirus Tunezja | Koronawirus Bułgaria