Mgr Aleksander Trybicki

Aleksander Trybicki
map
Aleksander Trybicki
Mgr Aleksander Trybicki
Informacje o specjaliście

Mgr Aleksander Trybicki jest fizjoterapeutą z kilkuletnim doświadczeniem. Z powodzeniem zajmuje się rehabilitacją Pacjentów ortopedycznych. W pracy wykorzystuje elementy terapii manualnej, terapii narzędziowej oraz kinezyterapii. Specjalizuje się w leczeniu zmian zwyrodnieniowych i przeciążeniowych kręgosłupa, zespołów bólowych kończyn górnych i dolnych oraz rehabilitacją pacjentów po zabiegach ortopedycznych.

Mgr Aleksander Trybicki jest terapeutą doświadczonym i kreatywnym. W pracy bazuje na elementach terapii manualnej, masażu klasycznym oraz segmentarnym. Wykonuje drenaż limfatyczny w terapii przeciwobrzękowej. Techniki pracy dostosowuje do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Do najczęściej stosowanych zabiegów należą:

Pinoterapia - Metoda zaliczana jest do terapii odruchowych, gdzie wykorzystuje się procesy samonaprawcze organizmu. Przy pomocy miedzianych gwoździ, zwanych pinami, oraz katów terapeuta uciska i stymuluje punkty na ciele Pacjenta, bez przebijania skóry. Takie bodźcowanie pobudza odpowiednie ośrodki w ośrodkowym układzie nerwowym co prowadzi do odruchowego rozluźnienia zgromadzonych napięć i zmniejszenia bólu. Pionoterapia ma działanie przeciwbólowe, rozluźniające i przeciwobrzękowe. Jest szczególnie polecana Pacjentom pourazowym.

Masaż bańkami próżniowymi - w tej technice wykorzystywane są bezogniowe banki próżniowe, terapeuta wykonuje masaż wybranej partii ciała w celu rozluźnienia partii mięśni oraz rozgrzania tkanek miękkich. Zassanie bańki w miejscu bólu powoduje zwiększenie mobilności powierzchniowych warstw skóry względem mięśni co prowadzi do zmniejszenia napięć i poprawy ukrwienia masowanej okolicy.

Masaż aparatem wibracyjnym - masaż wibracyjny to połączenie masażu klasycznego oraz masażu przyrządowego w którym wykorzystuje się wibracje specjalnych urządzeń. Pod wpływem wibracji dochodzi do obniżenia pobudliwości receptorów czucia bólu i podwyższenia pobudliwości proprioreceptorów. Wskutek wibracji dochodzi do zmian w układzie nerwowym, usprawnienia krążenia obwodowego, wpływającego na usuwanie obrzęku tkanek oraz obniżenia napięcia emocjonalnego, sprzyjającego relaksacji i złagodzeniu napięcia emocjonalnego. Masaż wibracyjny ma szczególne zastosowanie w przypadku neutralizowania bóli  mięśniowych oraz stawowych. Masowane powierzchnie szybciej się regenerują, rozluźniają oraz poprawia się ukrwienie skóry i tkanek podskórnych. Masaż wibracyjny stanowi wstęp do dalszej terapii.

Kinesitaping - polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom. Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami powodując uczucie rozluźnienia. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu.

Mgr Aleksander Trybicki prowadzi zajęcia z kinezyterapii oraz terapię indywidualną. W trakcie terapii indywidualnej terapeuta dobiera techniki pracy oraz intensywność zabiegów do potrzeb Pacjenta. Planuje indywidualny plan treningowy dostosowany do możliwości chorego. Kompleksowe działanie i systematyczna praca są gwarancją powodzenia terapii. W większości przypadków, już około 3 zabiegi pozwalają odczuć Pacjentowi znaczącą poprawę stanu zdrowia.

 

Specjalista przyjmuje w zakresie:
Wykształcenie
  • Technik masażysta; Medyczna Szkoła Policealna w Otwocku, 2012-2014
  • Fizjoterapia, studia licencjackie; Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie, 2014-2017
  • Fizjoterapia studia magisterskie; Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie, 2017-2019
  • Kurs Masażu bańką chińską, 2014
map
Centrum Rehabilitacji Cybernetyki 7b
Cybernetyki 7b 02-667 Warszawa
22 566 22 22
Pon - Pt07.00 - 20.00
Centrum Rehabilitacji Postępu 17a
Postępu 17a 02-676 Warszawa
22 566 22 22