Dr n. med. Anna Winiarska

Anna Winiarska
map
Anna Winiarska
Dr n. med. Anna Winiarska
Informacje o specjaliście

Dr n. med. Anna Winiarska jest związana z życiem naukowym i lekarskim Kliniki Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego od okresu studiów. Akademię Medyczną (I Wydział Lekarski w Warszawie) ukończyła w 1997, potem po zakończeniu stażu podyplomowego w 1998 roku została zatrudniona w Klinice.

W latach 1999-2000 przebywała w Klinice Dermatologicznej Uniwersytetu Benjamina Franklina w Berlinie, na trzynastomiesięcznym stypendium naukowo-badawczym, dotyczącym projektu „Activity of nuclear receptor modifiers and cellular cross talk in the pilosebaceous units’’. Badania te miały charakter pionierski i były opublikowane w prestiżowych czasopismach naukowych. Efektem pracy naukowej było uzyskanie stopnia doktora nauk medycznych w 2000 roku, na podstawie pracy „Wpływ agonistów i antagonistów receptorów jądrowych retinoidów na proliferację i zdolności angiogenne keratynocytów”.

Specjalizację II stopnia z zakresu dermatologii i wenerologii uzyskała w 2007 roku. Ponadto, jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, oraz Członkiem European Society for Dermatological Research.

Dr n. med. Anna Winiarska jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych polskich i zagranicznych, bierze udział w różnych projektach badawczych. Dotychczas otrzymała trzy nagrody Rektora Akademii Medycznej/WUM, nagrodę Redakcji Przeglądu Dermatologicznego oraz nagrodę Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Od 1998 roku prowadzi zajęcia z dermatologii i wenerologii ze studentami I Wydziału Lekarskiego, Wydziału Fizykoterapii, English Division. Ponadto, bierze czynny udział w szkoleniu lekarzy specjalizujących się w zakresie dermatologii i wenerologii.

Posiada duże doświadczenie w leczeniu zmian skórnych, a także zmian umiejscowionych na narządach płciowych. Zajmuje się oceną dermatoskopową znamion, usuwa brodawki zwykłe, brodawki łojotokowe, włókniaki, kłykciny kończyste, mięczaki zakaźne.

Dr n. med. Anna Winiarska zajmuje się diagnostyką i leczeniem:

  • chorób alergicznych skóry (pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, wyprysk, zapalenie łojotokowe skóry),
  • chorób łojotokowych skóry (trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty),
  • chorób bakteryjnych, wirusowych i grzybic skóry,
  • zmian barwnikowych (dermatoskopia),
  • zaburzeń związanych ze starzeniem się skóry,
  • chorób przenoszonych drogą płciową (m.in. kiła, rzeżączka, kłykciny kończyste), chorób skóry zlokalizowanych w  okolicy anogenitalnej.
Ocena specjalisty:
Średnia z ocen wystawionych w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez pacjentów w ankiecie po wizycie u lekarza. Oceny pojawiają się u specjalistów, których w ciągu roku oceniło minimum 30 pacjentów.
Specjalista przyjmuje w zakresie:
Języki
angielski, niemiecki
Doświadczenie
• Klinika Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (od 1998 roku)
• Klinika Dermatologiczna Uniwersytetu Benjamin Franklin w Berlinie (1999-2000 r. – stypendium naukowo-badawcze)
Wykształcenie
  • Akademia Medyczna, I Wydział Lekarski w Warszawie (1997 r.).
Publikacje

Autorka oraz współautorka wielu publikacji naukowych polskich i zagranicznych.

map
Centrum Medyczne Wałbrzyska 46
Wałbrzyska 46 02-739 Warszawa
22 566 22 22
Pon - Pt07.30 - 20.00
Sob07.30 - 15.00
<strong>PAKIET ZDROWE WŁOSY</strong> <strong>PAKIET ZDROWE WŁOSY</strong> <strong>PAKIET ZDROWE WŁOSY</strong>
PAKIET ZDROWE WŁOSY
Już dziś kup pakiet badań w naszym sklepie!