
Dr n. med. Anna Winiarska jest związana z życiem naukowym i lekarskim Kliniki Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego od okresu studiów. Akademię Medyczną (I Wydział Lekarski w Warszawie) ukończyła w 1997, potem po zakończeniu stażu podyplomowego w 1998r została zatrudniona w Klinice.
W1999/2000 roku przebywała w Klinice Dermatologicznej Uniwersytetu Benjamina Franklina w Berlinie na trzynastomiesięcznym stypendium naukowo-badawczym dotyczącym projektu „Activity of nuclear receptor modifiers and cellular cross talk in the pilosebaceous units’’. Badania te miały charakter pionierski i były opublikowane w prestiżowych czasopismach naukowych. Efektem pracy naukowej było uzyskanie stopnia doktora nauk medycznych w 2000 roku na podstawie pracy „Wpływ agonistów i antagonistów receptorów jądrowych retinoidów na proliferację i zdolności angiogenne keratynocytów”. Specjalizację II stopnia z zakresu dermatologii i wenerologii uzyskała 2007 roku. Ponadto jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, oraz Członkiem European Society for Dermatological Research.
Dr n. med. Anna Winiarska jest autorką i współautorka wielu publikacji naukowych polskich i zagranicznych, bierze udział w różnych projektach badawczych. Dotychczas otrzymała trzy nagrody Rektora Akademii Medycznej/WUM, nagrodę Redakcji Przeglądu Dermatologicznego oraz nagrodę Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Od 1998 roku prowadzi zajęcia z dermatologii i wenerologii ze studentami I Wydziału Lekarskiego, Wydziału Fizykoterapii, English Division. Ponadto bierze czynny udział w szkoleniu lekarzy specjalizujących się w zakresie dermatologii i wenerologii.
Posiada duże doświadczenie w leczeniu zmian skórnych, także zmian umiejscowionych na narządach płciowych. Zajmuje się oceną dermatoskopową znamion, usuwa brodawki zwykłe, brodawki łojotokowe, włókniaki, kłykciny kończyste, mięczaki zakaźne.
Lekarz zajmuje się diagnostyką i leczeniem:
- chorób alergicznych skóry (pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, wyprysk, zapalenie łojotokowe skóry),
- chorób łojotokowych skóry (trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty),
- chorób bakteryjnych, wirusowych i grzybic skóry,
- zmian barwnikowych (dermatoskopia),
- zaburzeń związanych ze starzeniem się skóry,
- chorób przenoszonych drogą płciową (m.in. kiła, rzeżączka, kłykciny kończyste), chorób skóry zlokalizowanych w okolicy anogenitalnej.
Autorka oraz współautorka wielu publikacji naukowych polskich i zagranicznych.

Pon - Pt | 07.30 - 20.00 |
Sob | 07.30 - 15.00 |