Mgr Joanna Buczek

Joanna Buczek
map
Joanna Buczek
Mgr Joanna Buczek
Informacje o specjaliście

Mgr Joanna Buczek ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest psychologiem w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia psychoterapeutycznego, które przygotowuje do prowadzenia psychoterapii integracyjnej (łączącej różne podejścia terapeutyczne) oraz systemowej (rodzinnej). Szkolenie jest organizowane przez Szkołę Psychoterapii DIALOG w Warszawie oraz posiada atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając praktyki na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz na Oddziale Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie. Pracowała z dziećmi i młodzieżą zarówno indywidualnie, jak i grupowo w Centrum Diagnozy i Terapii Psychologicznej i Pedagogicznej „Elmar” oraz w Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu, a także w Centrum Diagnostyki i Terapii „In Corpore” w Częstochowie.

Mgr Joanna Buczek aktualnie pracuje jako psycholog głównie z dziećmi od 7 roku życia oraz młodzieżą. W swojej pracy kładzie nacisk na budowanie bezpiecznej, wspierającej oraz pełnej akceptacji atmosfery, która pomaga zbudować relację terapeutyczną, niezwykle istotną w procesie pomagania. Podczas codziennej pracy zajmuje się wsparciem psychologicznym oraz psychoedukacją m.in. w zakresie: samoregulacji nastroju i emocji, radzenia sobie ze stresem, kształtowania obrazu siebie oraz budowania zdrowej i stabilnej samooceny. Ze względu na posiadanie certyfikatu Trenera TUS, zajmuje się również doskonaleniem umiejętności społecznych.

Podczas pracy z dziećmi i młodzieżą szczególną uwagę zwraca na cały system rodzinny oraz jego wpływ na funkcjonowanie pacjenta – pracuje z trudnościami związanymi m.in. z wzajemną komunikacją i relacjami w rodzinie. Wspiera oraz psychoedukuje rodziców w kwestii radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi.

Specjalista przyjmuje w zakresie:
Doświadczenie
  • Oddział Dziennym Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie;
  • Oddział Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie;
  • Centrum Diagnozy i Terapii Psychologicznej i Pedagogicznej „Elmar”;
  • Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu;
  • Centrum Diagnostyki i Terapii „In Corpore” w Częstochowie.
Wykształcenie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie;
Kursy, szkolenia specjalistyczne i certyfikaty
  • Trenera TUS;
map
MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego - Racławicka
Racławicka 27 02-601 Warszawa
22 566 22 24
Pon - Pt08:00 - 20:00
Sobnieczynne
<strong>PAKIET KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH</strong> <strong>PAKIET KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH</strong> <strong>PAKIET KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH</strong>
PAKIET KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH
Już dziś kup pakiet konsultacji w naszym sklepie!