Dr n.med. Krzysztof Szczałuba

map
Dr n.med. Krzysztof Szczałuba
O lekarzu

Dr n. med. Krzysztof Szczałuba jest specjalistą w zakresie genetyki klinicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka oraz Komisji Autyzmu przy Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym.

Zainteresowaniami zawodowymi jest neurogenetyka, a przede wszystkim patogeneza zaburzeń spektrum autyzmu, dysmorfologia, onkogenetyka, a także zastosowanie nowoczesnych technik diagnostycznych biologii molekularnej w praktyce klinicznej. 

Dr Szczałuba specjalizuje się w neurogenetyce, zwłaszcza w patogenezie autyzmu i niepełnosprawności intelektualnej oraz onkogenetyce

Podczas konsultacji zajmuje się poradnictwem, diagnozą oraz leczeniem zespołów genetycznych i metabolicznych. Przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci.

Lekarz przyjmuje w zakresie:
Języki
angielski
Doświadczenie
• 1999-2001 staż podyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA;
• 2001-2012 Zakład Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie;
• od 2010 r. konsultant w Instytucie-Centrum Onkologii w Warszawie;
• od 2012 Poradnia Genetycznyczna Centrum Medycznego Medgen w Warszawie oraz Mastermed w Białymstoku;
• Od roku 2016 r. konsultant w zakresie genetyki klinicznej oraz lekarz Poradni Genetycznej w Szpitalu Pediatrycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.
Publikacje

Doktor jest autorem publikacji w szanowanych i branżowych czasopismach jak Neurology, American Journal of Medical Genetics, Neonatology, European Journal of Neurology, European Journal of Human Genetics i Pediatric Neurology.

map
CM Wałbrzyska 46
Wałbrzyska 46 02-739 Warszawa
22 566 22 22
Pon - Pt 08.00 - 20.00
Sob 08.00 - 15.00