Mgr Maciej Ślósarek

Maciej Ślósarek
map
Maciej Ślósarek
Mgr Maciej Ślósarek
Informacje o specjaliście

Mgr Maciej Ślósarek ukończył psychologię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego oraz studia podyplomowe na kierunkach: Psychologia Transportu na Uniwersytecie Warszawskim oraz Seksuologia Kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Kwalifikacje uzupełniał także korzystając ze szkoleń i kursów zawodowych dla psychologów, posiada również uprawnienia pedagogiczne.

Pracował jako nauczyciel w szkołach policealnych oraz jako nauczyciel akademicki na kierunku psychologia w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Od 9 lat jest konsultantem na Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii. Od 12 lat pełni funkcję biegłego sądowego z zakresu psychologii, a od 3 lat także biegłego psychologa seksuologa. Ponad 10 lat temu został ustanowiony orzecznikiem w Miejskim Zespole Orzekania o Niepełnosprawności w Toruniu jako psycholog oraz doradca zawodowy i pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego.

Mgr Maciej Ślósarek zdobył także doświadczenie i uprawnienia doradcy zawodowego pracując przez ponad 3 lata w państwowych służbach zatrudnienia (Powiatowy Urząd Pracy dla miasta Torunia).

Prowadził między innymi szkolenia z zakresu wypalenia zawodowego w ramach projektu Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Toruniu, szkolenia dla osób długotrwale bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem, szkolenia dla osób powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka. Od wielu lat prowadzi warsztaty aktywizacyjne dla osób w okresie późnej dorosłości.

Na co dzień pracuje jako psycholog w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Toruniu, gdzie zajmuje się szkoleniami dla kandydatów na rodziny adopcyjne (a także diagnozą dzieci i kandydatów ma rodziców adopcyjnych). Współpracuje z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej REMEDIS w Toruniu jako seksuolog. Pełnił także funkcje konsultanta ds. rekrutacji w firmie Nestle Pacific w Toruniu.

Mgr Maciej Ślósarek ma doświadczenie jako osoba kontrolująca pracownie badania kierowców na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w ramach nadzoru pełnionego przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski.

Poza pracą interesuje się nowoczesnymi technologiami, popkulturą, literaturą, grami planszowymi i komputerowymi. Jeździ na motocyklu, słucha szeroko pojętego rocka i stara się kreatywnie marnować odrobinę wolnego czasu, która pozostaje mu po dniu pracy. W przeszłości biegał i grywał w tenisa, niestety kolejne operacje kolana wymusiły bardziej kanapowy sposób spędzania wolnego czasu. W życiu prywatnym szczęśliwy mąż i ojciec 3-letniej Zuzi.

 

Specjalista przyjmuje w zakresie:
Wykształcenie
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;
  • Uniwersytet Warszawski;
  • Uniwersytet SWPS w Warszawie.
Kursy, szkolenia specjalistyczne i certyfikaty
  • Stosowanie i interpretacja Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości MMPI-2;
  • Stosowanie i interpretacja Skal inteligencji i Rozwoju dla dzieci w wieku przedszkolnym IDS-P;
  • Kwestionariusz CUIDA w diagnozowaniu kandydatów na rodziców adopcyjnych i zastępczych;
  • Skala Inteligencji Stanford-Binet 5 - Szkolenie kwalifikacyjne dla psychologów nadające uprawnienia do posługiwania się SB5;
map
MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego - Toruń
Jana Matejki 42 87-100 Toruń
22 566 22 24
Pon - Pt09:00 - 20:00
Sobnieczynne