Dr n. med. Michał Skalski

Michał Skalski
map
Michał Skalski
Dr n. med. Michał Skalski
Informacje o specjaliście

Dr n. med. Michał Skalski jest specjalistą z zakresu psychiatrii z ponad 30-letnią praktyką leczenia zaburzeń zdrowia psychicznego. Największy w Polsce autorytet nowoczesnego i nieuzależniającego leczenia zaburzeń snu.

Opracował aplikację zalecaną jako pierwszoplanowa metoda pracy nad poprawą snu. Podczas swojej praktyki pomógł już tysiącom Pacjentów z zaburzeniami snu a także Pacjentom z lekoopornymi zaburzeniami psychicznymi.

Dr n. med. Michał Skalski ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Od tego czasu związany z tą uczelnią i tamtejszą Kliniką Psychiatryczną. W 1987 uzyskał tam I stopień specjalizacji z psychiatrii, a w roku 1991 doktoryzował się i w tym samym czasie uzyskał specjalizację II stopnia, także z psychiatrii. Jego praca doktorska dotyczyła zaburzeń snu u osób uzależnionych od alkoholu.

W Klinice pełnił różne funkcje – asystenta, adiunkta, starszego wykładowcy. Był Ordynatorem Oddziału Klinicznego Psychiatrycznego i Kierownikiem tamtejszej Pracowni EEG i Badań Snu. Z jego inicjatywy, od 1998 roku, działa pierwsza w Polsce Poradnia Leczenia Zaburzeń Snu przy Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, w której przyjmuje do dziś.

Autor ponad 100 publikacji oraz licznych wystąpień naukowych z zakresu medycyny snu, psychiatrii i neurofizjologii. Członek wielu stowarzyszeń, m.in.:

  • Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem (członek zarządu),
  • European Sleep Research Society,
  • American Academy of Sleep Medicine,
  • Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej,
  • Stowarzyszenia Pacjentów z Narkolepsją (założyciel)
  • Stowarzyszenia Aktywnie Przeciw Depresji.

 

Specjalista przyjmuje w zakresie:
Doświadczenie
Poradnia Leczenia Zaburzeń Snu przy Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie
Wykształcenie
  • I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie
map
MindHealth Centrum Zdrowia Psychicznego - Racławicka
Racławicka 27 02-601 Warszawa
22 566 22 24
Pon - Pt08:00 - 20:00
Sobnieczynne