Rehabilitacja dla dzieci Warszawa

Choroby o różnym podłożu, urazy doznane w wypadku czy nieprawidłowości w rozwoju… powodów, dla których Twojemu maluchowi może być potrzebna rehabilitacja jest wiele. W przypadku najmłodszych Pacjentów ważny jest zarówno profesjonalny dobór metod prowadzonej terapii, jak i odpowiednia atmosfera. Jest ona konieczna, by dziecko z chęcią poddawało się terapii. Jeśli Twojej pociesze potrzebna jest rehabilitacja dla dzieci, skorzystaj ze wsparcia, jakiego udzielą eksperci z Centrum Medycznego Damiana.

Rehabilitacja dla dzieci – co możemy zaoferować?
Metody rehabilitacji dla dzieci
Dlaczego warto wybrać rehabilitację dziecka w CM Damiana?


Szczegółowe informacje o całej ofercie rehabilitacyjnej Centrum Medycznego Damiana znajdą Państwo na stronie Rehabilitacja Warszawa.


Rehabilitacja dla dzieci w Warszawie – co możemy zaoferować?

Rehabilitacja w Warszawie jest prowadzona dla Pacjentów od najmłodszych lat. Może mieć charakter:

  • pourazowy,
  • neurologiczny.

Ponadto prowadzimy terapię w kierunku wsparcia przy wadach postawy oraz terapię usprawniającą wykonywanie codziennych czynności.

Rehabilitacja dla dzieci Warszawa

Rehabilitacja dla dzieci odbywa się m.in. następującymi metodami:

Jest to metoda skierowana niemowlętom, które urodziły się przedwcześnie. Jeśli Twoje dziecko nie unosi głowy, preferuje jedną stronę ciała, nie lubi leżeć na brzuchu, odgina się i pręży, zaciska piąstki, nie chwyta zabawek, nie obraca się z pleców na brzuch i odwrotnie, nie podpiera się, jest niespokojne lub mało ruchliwe, nie siada, nie czworakuje, ma asymetrię, to ten rodzaj terapii będzie dla niego wskazany.

Terapia metodą Vojty jest dedykowana niemowlętom. Polega ona na odruchowym wyzwalaniu prawidłowych wzorców lokomocji. Rolą fizjoterapeuty po skierowaniu dziecka na terapię przez lekarza jest ustalenie głównego problemu, określenie pierwszego celu prowadzenia oraz, co najważniejsze, dobór programu ćwiczeń.

Terapia tą metodą jest skierowana do dzieci mających zaburzenia integracji sensorycznej. Na takie zaburzenia może wskazywać: nadruchliwość, problemy z nauką, czytaniem, pisaniem, problemy z utrzymaniem równowagi, opóźniony rozwój mowy, osłabione lub wzmożone napięcie mięśniowe, brak aktywności do zabaw. Terapia integracji sensorycznej polega na rozwijaniu prawidłowego odbioru i analizy bodźców dostarczanych z otoczenia poprzez zmysły zewnętrzne wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu oraz równowagi.

rehabilitacja dla dzieci

Dlaczego warto wybrać rehabilitację dziecka w CM Damiana?

  • Na Twoje dziecko czeka zespół ekspertów: lekarzy specjalistów oraz fizjoterapeutów z doświadczeniem.
  • Pracujemy nowoczesnymi, rzetelnie dobranymi do potrzeb dziecka metodami.
  • Zapewniamy przyjazna atmosferę, która zachęca dziecko do aktywnego uczestniczenia w rehabilitacji.

Skontaktuj się z nami, by umówić się na wizytę!

ZADZWOŃ