Piersi od A do C

(dr Sylwia Daniluk Specjalista chirurgii plastycznej CMD) Biust jak u Pameli Anderson czy Penelope Cruz? Chirurdzy plastyczni mogę spełnić każde życzenie. Poznaj szczegóły operacji.

PIERSI od A do C

Biust jak u Pameli Anderson czy Penelope Cruz? Chirurdzy plastyczni mogę spełnić każde życzenie. Poznaj szczegóły operacji. Dorota Nasiorowska, Anna Kozłowska

CZY WARTO WYMIENIAĆ IMPLANTY?
Wiodący producenci implantów dają na nie dożywotnią gwarancję. Jednak na skutek urazu mechanicznego może dojść do ich uszkodzenia. Jeśli zmiana jest widoczna, należy jak najszybciej wymienić wkładkę. Wielu chirurgów zaleca też profilaktyczne wymienianie implantów co 10-15 lat.

Piękny biusl to dziś już nie zawsze sprawa natury. W tej kwestii dużo do powiedzenia mają chirurdzy plastyczni, bo powiększanie piersi to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na całym świecie Nic dziwnego, kształtny biusl bardzo podnosi samoocenę, dodaje pewności siebie i sprawia, że czujemy się bardziej kobieco. Dzięki rozwojowi technik operacyjnych i coraz doskonalszym protezom .sztuczne" piersi stały się bardziej naturalne. Tak dobrze imitują prawdziwe, że czasem nawet lekarze innych specjalności |np. ginekolodzy na porodówce) nie orientują się, że /ostały poprawione. Jeśli biust w nowym rozmiarze jest również twoim marzeniem, przeczyta] ten tekst, bo decyzja o operacji powinna być solidnie przemyślana.

Dla kogo
Aby efekt powiększenia był dobry, powinnaś przede wszystkim być całkowicie zdrowa i mieć jędrną skórę. Dlatego najlepsze rezultaty uzyskuje się u osób młodych.

Przygotowania
Zanim podejmiesz decyzję o zabiegu powiększenia biustu, zastanów się nad swoimi motywacjami. Lekarz na pewno cię 0 nie zapyta. To musi być twój wybór, a nie spełnienie marzenia chłopaka lub męża. Ważne jest też, czy w najbliższym czasie planujesz urodzenie dziecka — jeśli tak. lepiej odczekać z zabiegiem, bo ciąża zmieni kształt piersi. Chirurg zapyta cię, czy nie cierpisz na choroby przewlekle, nie przyjmujesz leków, czy masz zdrowe serce i nerki. Zleci też wykonanie podstawowych badali lalboratoryjnych oraz rentgen klatki piersiowej i JJSG piersi. W trakcie wywiadu może zaproponować ci konsultację z psychologiem -zabieg zmieni twoje ciało, więc taka rozmowa może się przydać.

Implanty
Do wyboru masz te o gładkiej powierzchni oraz teksturowane, okrągłe lub anatomiczne. Wybór kształtu zależy od twojej budowy, a także od tego, jaki elekt chcesz uzyskać. W przypadku faktury warto zdecydować się na implanty teksturowane |są bardziej stabilne i rzadziej wywołują powikłania w postaci torebki włóknistej. Rozmiar implantu trzeba dobierać do budowy anatomicznej i proporcji ciała. Zbyt ciężkie piersi są obciążeniem dla kręgosłupa. Na konsultacji lekarz zaprezentuje ci przykładowe implanty i pomoże dokonać wyboru. Warto zaufać chirurgowi, czasem nasze wyobrażenia o kształcie biustu po zabiegu są całkowicie błędne. Nie da się włożyć pod mięsień piersi implantu o większej pojemności niż 350-390 ml. Pod gruczoł zmieści się nawet taki o pojemności 800 ml. Czasem, by włożyć wkładkę pod mięsień, można go częściowo uwolnić z przyczepu (stosuje się około 2-centy metrowe odcięcie brzuszno-mostkowe). I )zięki temu będzie więcej miejsca na implant. Nie można przesadzić - zbyt głębokie cięcie osłabi mięsień, którego zadaniem jest przecież podtrzymywanie piersi,jak po zabiegu także implantu.

Przeciwwskazania
Jest ich stosunkowo niewiele. Operacja nie pcw inna by< wykonana, jeśli masz podejrzenie nowotworu lub wiele rozsianych zmian mastopatycznych w piersiach (łagodne zmiany np. torbielowate), jesteś w ciąży, karmisz (pozakończeniu laktacji zalecane jest odczekanie 6-12 miesięcy) masz
nieuregulowane ciśnienie, nieleczoną cukrzycę, zaburzenia krzepliwości krwi, chorobę przewlekła (np. łuszczycę) lub
aktywną iniekcje skóry klatki piersiowej.

Zabieg
Zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa 1,5-2 godziny. Po zrobieniu nacięcia (ok. 4,5 cm) w wybranej okolicy (w fałdzie pod piersią., w dolnym pólobwodzie brodawki sutkowej lub w dole pachowym) chirurg, oddzielając tkanki, preparuje kieszeń pod implant (pod gruczołem lub pod mięśniemi. Jej rozmiar zależy od wielkości wkładki Następnie wkłada implant i zakłada dreny odprowadzające krew i wydzielinę. Na koniec wystarczy już tylko założyć szwy i opatrunek.
Nieco odmienny przebieg ma operaqa wykonywana metoda. endoskopową (stosowana wyłącznie przy protezach z solą fizjologiczną!. Zamiast jedni go, sporego cięcia wykonuje się kilka małych w pępku. To przez nie wprowadzane są specjalne narzędzia kształtujące jamę na implant. Następnie umieszcza się w niej pustą otoczkę implantu, która na końcu zostaje napełniona roztworem soli fizjologicznej.

Po zabiegu
Przez dwie doby będziesz musiała zostać w klinice pod kroplówką. Biust będzie mocno ściśnięty opatrunkiem. Przez specjalne dreny usuwana będzie treść surowicza, by implant nie pływał (mógłby się przesunąć). Po 48 godzinach lekarz usunie dren i w specjalnym staniku (dosaiuesz go na miesiąc) będziesz mogła wrócić do domu. Na kilka dni powinnaś zrezygnować z pracy, Problemem nie będzie ból (wystarczą leki przeciwbólowe), ale ruch ramion - może wywoływać dyskomfort. Unikaj więc wysiłku fizycznego co najmniej przez miesiąc. W pierwszych dniach po operacji biust będzie obrzęknięty, prawdziwy efekt zabiegu zobaczysz po paru tygodn Po dwóch dobach od wyjścia ze szpitala czeka cię wizyta kontrolna. Lekarz sprawdzi, czy rana goi się prawidłowo, czy nie ma powikłań. Usunie szwy i nauczy cię specjalnego masażu, który poprawia ukrwienie i pomaga zmiękczyć zwykle po operacji zbyt twarde piersi.

CZY WIESZ, ŻE...
...kobiety, które poddały się zabiegowi powiększania piersi, zastanawiały się nad tym od roku do trzech lat.
...90 proc. kobiet jest zadowolonych z wyników operacji i poleciłoby ją swoim najbliższym znajomym.
...większość pacjentek deklaruje chęć powtórnej operacji (wymiana implantów na nowsze lub powtórne zwiększenie rozmiaru piersi).
...wśród kobiet poddających się operacji większość jest mężatkami lub pozostają w stałych związkach.
...najczęstszymi motywami są: atrakcyjniejszy wygląd w sytuacjach „rozbieranych", większe piersi i związany z nimi wzrost pewności siebie.
...tylko jedna trzecia kobiet decyduje się na operacje piersi pod wpływem namowy lub sugestii ze strony bliskiej osoby.
Wszystkie informacje pochodzą z ankiet przeprowadzonych przez Online Bresat Augmentatjon Survcy (0BAS)

dr Sylwia Daniluk
Specjalista chirurgii plastycznej
Centrum Medyczne Damiana

Aktualności
Terapia mięśni dna miednicy
Terapia mięśni dna miednicy

Nieprawidłowo funkcjonujące mięśnie dna miednicy prowadzą do wielu dysfunkcji, które znacząco utrudniają funkcjonowanie w dniu codziennym. Sprawdź w czym może pomóc fizjoterapeuta uroginekologiczny.

Dowiedz się więcej
Toksyna botulinowa w neurologii
Toksyna botulinowa w neurologii

Czy wiesz, że toksyna botulinowa, tzw. Botox poza zabiegami medycyny estetycznej stosowana jest w leczeniu migrenowych bólów głowy? Zachęcamy do skorzystania z zabiegów w CMD przy al. KEN 85.

Dowiedz się więcej
Badanie słuchu dla dorosłych i dla dzieci
Badanie słuchu dla dorosłych i dla dzieci

Kiedy należy wykonać badanie słuchu? W jakim wieku wybrać się do specjalisty? Na te i inne pytania związane ze słuchem odpowie mgr Ewa Brzezina – dyplomowany protetyk słuchu.

Dowiedz się więcej
Chirurgia plastyczna
Chirurgia plastyczna

Zapraszamy na konsultację z zakresu chirurgii plastycznej realizowane przed lek. med. Joanny Wiśniewskiej-Goryń. Pani Doktor wykonuje zabiegi i operacje, m. in.: operacje piersi, korektę kształtu nosa, liposukcję, plastykę powiek, a także korektę uszu.

Dowiedz się więcej
6 korzyści 1 decyzja
6 korzyści 1 decyzja

Wybór programu, według którego będzie szczepione Twoje dziecko, należy do Ciebie. Sprawdź dlaczego warto wybrac szczepienia skojarzone 6 w 1.

Dowiedz się więcej
70 lat Unicef Polska
70 lat Unicef Polska

22 listopada podczas uroczystej inauguracji obchodów 70-lecia UNICEF Polska, Centrum Medyczne Damiana otrzymało wyróżnienie przyznawane osobom i firmom zaangażowanym w działania na rzeczUNICEF.

Dowiedz się więcej
Życzenia świąteczne na 5!
Życzenia świąteczne na 5!

Kup kartkę świąteczną i pomóż niedożywionym dzieciom.

Dowiedz się więcej
Kompresjoterapia
Kompresjoterapia

Profilaktyka  i  leczenie  przewlekłej niewydolności żylnej  kończyn  dolnych.

Dowiedz się więcej
Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna w CMD Foksal
Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna w CMD Foksal

W przychodni przy ul. Foksal 3/5 przyjmuje lek. med. Bartłomiej Zoń – specjalista chirurgii plastycznej oraz chirurgii ogólnej.

Dowiedz się więcej
Fakty i mity na temat grypy
Fakty i mity na temat grypy

Jest wiele kontrowersji wokół szczepień przeciwko grypie. O faktach i mitach na temat grypy, dla Ogólnopolskiej Kampanii „Zaszczep się Wiedzą” pisze lek. med. Joanna Pietroń – internista z Centrum Medycznego Damiana.

Dowiedz się więcej
WTO - wodorowy test oddechowy
WTO - wodorowy test oddechowy

Na podstawie informacji o zawartości wodoru w wydychanym powietrzu diagnozujemy szereg dolegliwości gastrologicznych i nietolerancji żywieniowych.

Dowiedz się więcej
Operacje przepuklin i niewydolności żylnej
Operacje przepuklin i niewydolności żylnej

Z przyjemnością zawiadamiamy, że od
1 października 2016r. w Szpitalu Damiana rozpoczyna pracę doświadczony zespół chirurgów pracujący na co dzień w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym - WUM.

Dowiedz się więcej
  • Centra Medyczne
  • Centra Medyczne dla Dzieci
  • Centrum Rehabilitacji
  • Szpital
Centrum Medyczne Wałbrzyska

Centrum Medyczne Wałbrzyska

Wałbrzyska 46
02-739 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 8.00 - 17.00

Dowiedz się więcej

Centrum Medyczne Foksa

Centrum Medyczne Foksal

Foksal 3/5
00-366 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 7.30-20:00
Sobota: 8:00-15:00

Dowiedz się więcej

Centrum Medyczne Al. Zjednoczenia

Centrum Medyczne Al. Zjednoczenia

Al. Zjednoczenia 36
01-838 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 8.00-20.00
Sobota: 8.00-14.00

Dowiedz się więcej

Centrum Medyczne KEN

Centrum Medyczne KEN

Al. Komisji Edukacji Narodowej 85
02-777 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 8:00-20:00
Sobota: 8:00-15:00

Dowiedz się więcej

Centrum Medyczne Wałbrzyska

Centrum Medyczne Wałbrzyska

Wałbrzyska 44/46
02-739 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9.00 – 15.00

Dowiedz się więcej

Centrum Medyczne Al. Zjednoczenia

Centrum Medyczne Al. Zjednoczenia

Al. Zjednoczenia 36
01-838 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 8.00-20.00
Sobota: 8.00-14.00

Dowiedz się więcej

Centrum Medyczne KEN

Centrum Medyczne KEN

Al. Komisji Edukacji Narodowej 85
02-777 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 8:00-20:00
Sobota: 8:00-15:00

Dowiedz się więcej

Rehabilitacja dla dzieci i dorosłych

Rehabilitacja dla dzieci i dorosłych

Cybernetyki 7b
02-677 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 7:00-21:00
Sobota: 8.00-14.00

Dowiedz się więcej

Szpital Damiana - Wałbrzyska

Szpital Damiana - Wałbrzyska

Wałbrzyska 46
02-739 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 7:00-21:00
Sobota: 8:00-20:00; Niedziela: 10:00-15:00

Dowiedz się więcej

Szpital Damiana - Oddział Położniczy, Wilanów

Szpital Damiana - Oddział Położniczy, Wilanów

Al. Rzeczypospolitej 5
Warszawa - Wilanów

Bezpośredni kontakt z Oddziałem Położniczym

Tel. (22) 566 23 82
Tel. 602 653 664

Dowiedz się więcej

 

CMD

Centrum Medyczne Damiana Holding Sp. z o.o.

ul. Wałbrzyska 46
02-739 Warszawa

tel. (22) 566 22 22
fax (22) 566 22 00
e-mail: info@damian.pl

Biuro Zarządu

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Bądź na bieżąco, zapisz się do newsletteraNewsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych promocjach, wpisz swój adres e-mail:

Copyright © Centrum Medyczne Damiana 2008-2016

Damian Online
Zadaj pytanie
Zamknij
Facebook
YouToobe
Newsletter
Zamknij
Proszę czekać Proszę czekać...