Koronawirus? Sprawdź sam! Zestaw do samodzielnego pobierania wymazu na Sars-CoV-2

Ten test to idealny sposób na sprawdzenie, czy jesteś zarażony SARS-CoV-2, wirusem wywołującym „koronawirusa”. Zestaw bada obecność materiału genomowego SARS-CoV-2 lub jego brak w próbce wymazu z nosogardła. Nie wymaga pobrania krwi. Dostarczamy do każdego miejsca w Polsce.

koronawirus – badanie przeciwciał

Zestaw do samodzielnego pobierania wymazu PCR w celu diagnostyki Sars-Cov-2

od 450 zł

KUP BADANIE

Jak to działa?
Przygotowanie do badania
Instrukcja pobrania wymazu
Na czym polega test RT-PCR
Wyniki badań

Powody, dla których warto wybrać nasz test:

Wygoda

WYGODA
Zestaw do samodzielnego pobrania wymazu jest dostarczany do domu

Bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO
Zapakowana próbka jest odbierana przez kuriera na żądanie – nie musisz wychodzić z domu ani stać w kolejce na poczcie, aby wysłać próbkę

Szybkość

SZYBKOŚĆ
Wyniki są dostępne następnego dnia roboczego po 16:00

Niezawodność

NIEZAWODNOŚĆ
Próbki są przetwarzane w laboratorium Synevo, wiodącym międzynarodowym dostawcy usług diagnostycznych

Dokładność

DOKŁADNOŚĆ
Laboratorium jest akredytowanym wiodącym dostawcą zaawansowanych usług diagnostyki laboratoryjnej w Niemczech

Rozwiązanie door-to-door umożliwia dostarczenie do domu Pacjenta zestawu do samodzielnego pobrania i odbiór próbki wymazu bezpośrednio spod drzwi Pacjenta. Potencjalnie pozytywni Pacjenci nie muszą wychodzić z domów, stać w kolejce na poczcie lub czekać w gabinecie lekarskim, co ogranicza interakcję z innymi potencjalnie pozytywnymi pacjentami i zapobiega nieuchronnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Cały proces ma na celu zminimalizowanie interakcji i zapewnienie bezpieczeństwa na wszystkich etapach.


Jak to działa?

1) KUP ZESTAW

Skorzystaj z naszego sklepu internetowego i kup Zestaw do samodzielnego pobierania wymazu na Sars-CoV-2.

KUP ONLINE

2) ODBIERZ PRZESYŁKĘ

Jeśli dokonasz zakupu dziś, to paczkę otrzymasz pojutrze. Z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt.

Dzień zakupu

Dzień otrzymania przesyłki

poniedziałek

środa

wtorek

czwartek

środa

piątek

czwartek

poniedziałek

piątek

wtorek

sobota

wtorek

niedziela

wtorek

Jeżeli nie otrzymasz przesyłki w powyższym terminie do godziny 16:00, skontaktuj się z działem logistyki pod numerem telefonu 665 222 630, 665 222 995 lub mailowo: badania@mics.medicover.com.

3) POBIERZ PRÓBKĘ WYMAZU

Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w zestawie. Wykonaj badanie następnego dnia po otrzymaniu przesyłki (od poniedziałku do czwartku), maksymalnie do godziny 12.30 - tego dnia przyjedzie kurier odebrać przesyłkę (jeśli otrzymasz zestaw w czwartek lub piątek, pobierz wymaz w poniedziałek).

Od momentu pobrania wymazu do przyjazdu kuriera pakunek przechowuj w temperaturze pokojowej - nie ma konieczności przechowywania w lodówce.

Dzień otrzymania przesyłki

Dzień pobrania wymazu i odbioru przesyłki przez kuriera

poniedziałek

wtorek

wtorek

środa

środa

czwartek

czwartek

poniedziałek

piątek

poniedziałek

4) PRZEKAŻ PRZESYŁKĘ KURIEROWI

  • Zgodnie z powyższym harmonogramem w godzinach 12.30-16.00 przyjedzie do Ciebie po odbiór przesyłki kurier. Nie musisz go sam zamawiać (informacja, na kiedy został zamówiony odbiór będzie na liście przewozowym).
  • Razem z zestawem otrzymasz list przewozowy w formie samoprzylepnej etykiety, który przekaż kurierowi. Drugi list przewozowy jest już naklejony na pudełku wysyłkowym. 
  • Przekaż kurierowi przesyłkę zapakowaną zgodnie z instrukcją.

Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w kontakcie z kurierem.

Jeżeli kurier nie zgłosi się o przesyłkę do godziny 16:00, skontaktuj się z działem logistyki pod numerem telefonu 665 222 630, 665 222 995 lub mailowo: badania@mics.medicover.com.

5) WYNIKI BADAŃ

Wyniki dostępne są następnego dnia popołudniu, po wykonaniu wymazu.

Dzień pobrania wymazu i odbioru przesyłki przez kuriera

Dzień, w którym dostępne będą wyniki (po g. 16.00)

poniedziałek

wtorek

wtorek

środa

środa

czwartek

czwartek

piątek

Zaloguj się do systemu odbioru wyników używając swojego numeru pesel oraz numeru z kodu kreskowego, który znajduje się na skierowaniu.

Jeżeli zgubiłeś swoje skierowanie, skontaktuj się z działem logistyki pod numerem telefonu 665 222 630, 665 222 995 lub mailowo: badania@mics.medicover.com. Nie uzyskasz tutaj informacji o swoim wyniku (wynik jest dostępny tylko na platformie).

Wyniki na platformie można pobrać w języku niemieckim (oryginalny wynik z laboratorium) oraz w języku polskim.

W przypadku wyniku pozytywnego, oczekuj na kontakt od naszego lekarza.

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że wyniki dostępne są wyłącznie na platformie do odbioru wyników pod adresem https://wyniki-badan.damian.pl/ - nie ma możliwości odbioru wyników w naszych placówkach, wyniki nie są też dostępne w Damian OnLine.


Przygotowanie do badania

Wymaz należy pobrać na czczo lub co najmniej 4 godziny po spożyciu posiłku.

Bezpośrednio przed pobraniem materiału nie należy:

  • stosować higieny jamy ustnej tj. płynów dezynfekujących, mycia zębów;
  • spożywać żadnych pokarmów ani napojów (z wyjątkiem wody);
  • palić papierosów;
  • żuć gumy;
  • aplikować maści do nosa.

Instrukcja pobrania wymazu


Na czym polega test RT-PCR

Celem badania RT PCR jest wykrycie obecności wirusa w wydzielinie pobranej z gardła lub nosogardła. Pozytywny wynik na obecność wirusa oznacza zakażenie u osoby badanej.

Badania molekularne wymazu z gardła lub nosogardła wykrywają materiał genetyczny wirusa w okresie ok. 2 dni przed pojawieniem się objawów, w trakcie choroby i w trakcie rekonwalescencji.

W przypadku wykrycia wirusa należy postępować zgodnie z wytycznymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (PSSE) właściwej dla miejsca zamieszkania osoby w celu zgłoszenia takiego wyniku i stosowania się do dalszych zaleceń, w tym odbycia kwarantanny lub zalecenia pobytu w szpitalu zakaźnym.

Należy mieć na uwadze to, że wynik odzwierciedla tylko i wyłącznie stan w czasie pobrania materiału. Jeden wynik może być ujemny, a już po kilkunastu godzinach następny może być dodatni. Jest to związane z ilością wirusa we krwi i zdolnością detekcji tą metodą. Wynik zawsze musi być skonsultowany w lekarzem i PSSE w kontekście stanu klinicznego osoby badanej (objawy, kontakty z innymi osobami).

Zgodnie z zaleceniami WHO jest to jedyny rekomendowany przez Departament Medyczny CMD test dla stwierdzenia aktualnej obecności koronawirusa SARS-CoV-2 i powszechnie stosowany w Polsce przez służby sanitarno-epidemiologiczne.

Więcej informacji o badaniach na koronawirusa SARS-CoV-2 znajduje się na stronie Badania na koronawirusa.